Sevojno i Kaunas odigrali bez golova

BEOGRAD, 16. jula 2009. (Beta) - Fudbaleri Sevojna i litvanskog Kaunasa odigrali su u Beogradu nerešeno 0:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

To je bila prva utakmica Sevojna u jednom evropskom takmičenju.

Utakmica se igrala na stadionu Partizana pred nekoliko stotina gledalaca, a sudija Entoni Batimer iz Irske je u prvom i drugom poluvremenu na kratko prekinuo utakmicu zbog velike vrućine, kako bi se igrači osvežili.

Fudbaleri Sevojna su danas bili bolji rival, stvarali su prilike, napadali, ali nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika, dok sa druge strane Kaunas nije napravio nijednu priliku za pogodak, već se koncentrisao na igru u odbrani.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali su igrači Sevojna u 21. minutu, kada je, posle kombinacije nekolicine domaćih igrača ispred šesnaesterca Igor Stanisavljević šutirao preko gola.

Minut kasnije "vezista" Radan Šunjevarić imao je izgledniju priliku,
ali je u šesnaestercu pogodio jednog odbrambenog igrača gostiju.

Fudbaleri Sevojna su uglavnom imali prilike posle kornera i centaršuteva, ali su igrači Kaunasa u nekoliko navrata uspevali da izbace loptu u korner. U završnici prvog poluvremena napadač Vladimir Vujović propustio je dve polu-prilike za pogodak.

Na početku drugog poluvremena, u 51. minutu, najbolju priliku za gol propustio je Radenko Kamberović, koji je istrčao kontru, izašao sam ispred golmana Laurinasa Vertelisa, ali je sa 10-ak metara bio neprecizan.

Fudbaleri Sevojna nisu uspeli da postignu pogodak ni u 65. minutu, kada je Marko Pavićević bio neprecizan, a isti igrač nije iskoristio solidnu priliku ni u 74. minutu.

U poslednjim minutima utakmice prilike za pogodak propustili su Bojan Timić u 89. minutu i Kamberović dva minuta kasnije.

Revanš utakmica igra se za 23. jula u Litvaniji.

Sevojno: Nikolić, Kamberović, Virić, Bulatović, Raković, Šunjevarić (od 58' Timić), Pavićević, Vujović (od 83' Pejović, Stanisavljević, Janković, Maksimović (od 49' Jovičić).

Kaunas: Vertelis, Vaikasas, Vičijus, Vertelis, Kočanauskas, Razulis, Andriuškevičijus (od 55' Antonovas), Miklinevičijus (od 82' Paulijus), Fridrikas, Činikas, Pehlić.