Srebro za Amelu Terzić, Cerovac osvojio bronzu

Stazu dugu šest kilometara Sifan je pretrčala za 19 minuta i 40 sekundi, dok je Terzićeva ostvarila vreme od 19.46 minuta. Treća kroz cilj prošla je Britanka Šarlot Perdju sa 19.49 minuta.

"Presrećna sam. Ispunila sam svoja očekivanja. Trka je zaista bila teška, a ja sam prvi put trčala stazu od šest kilometara. Drago mi je što sam osvojila srebrnu medalju za svoj tim, za svoj narod i za moju zemlju Srbiju", izjavila je Amela Terzić.

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić uručio je nagradu Ameli Terzić.

To je treća medalja za Terzićevu na takmičenjima ovog tipa, a prethodne tri osvojila je u juniorskoj konkurenciji.

Druga predstavnica Srbije u trci - Teodora Simović iz Novog Pazara, zauzela je 42. mesto (21.53) u konkurenciji 62 takmičarke.

Srpski atletičar Nemanja Cerovac ostvario je najveće iznenađenje na Evropskom prvenstvu u krosu osvojivši bronzanu medalju posle pauze od tri godine.