Rukometašice Srbije poigravale se sa Alžirkama

Izabranice Saše Boškovića su ovom pobedom obezbedile plasman u drugu fazu takmičenja, odnosno u osminu finala.

Najefikasnija u redovima Srbije sa devet postignutih golova bila je Jelena Nišavić, koja je i proglašena za igračicu utakmice.

Sanja Damnjanović postigla je sedam golova, Jelena Živković četiri, a tri je postigla Katarina Krpež.

U reprezentaciji Alžira najbolja je bila Rekija Zijadi sa pet golova.

Pobednik današnjeg duela bio je poznat već posle prvog poluvremena koje su rukometašice Srbije dobile sa 18:6, dok se u drugom delu ta prednost samo povećavala.

Rukometašice Srbije agresivno su ušle u meč, što najbolje ilustruje podatak da su prva četiri minuta igrale sa igračicom manje na terenu, ali su uspostavile kontrolu na polovini poluvremena.

Do 15. minuta meča rezultat je bio neizvestan (8:6), ali je onda Srbija zaigrala mnogo bolje i usledila je serija golova, pa se na odmor otišlo rezultatom 18:6.

Seriju Srbije Alžir je prekinuo u drugom minutu nastavka, ali to nije uzdrmalo izabranice Saše Boškovića, koje su do kraja meča samo povećavale prednost koja je na kraju iznosila 20 golova razlike.

U narednom kolu, Srbija igra sa Brazilom, koji je do sada, kao i Srbija, zabeležio dve pobede.

U prvom meču dana u okviru grupe B Brazil je pobedio Kinu sa 34:21.