Mega Vizura savlada Solnok, Radnički poražen u Zadru

Najefiksaniji u pobedničkoj ekipi bio je Nikola Jokić sa 20 poena, a uz to je imao i devet skokova, dok je Ratko Varda postigao 18 uz 11 uhvaćenih lopti.

U ekipi Solnoka Džasitn Holidej postigao je 21 poen, dok je Kris Oliver postigao 17.

Mega Vizuri je ovo bila šesta pobeda u 12. meču, dok je Solnok pretrpeo osmi poraz.

Obe ekipe su dobro počele meč, s tim što je Mega imala malu rezultatsku prednost, koja je na kraju prve deonice iznosila pet poena (26:21).

U drugoj četvrtini Solnok je prvi put došao do prednosti, ali je ekipa Dejana Milojevića preokrenula i na odmor otišla sa "plus dva".

U drugom poluvremenu ekipe su se smenjivale u prednosti, sve do poslednje deonice, kada je Mega dobrom igrom u odbrani i efikasnošću u napdu prelomila meč i došla do pobede.

Ranije danas Igokea je posle produžetaka slavila protiv Cedevite sa 96:89, Cibona je nadigrala Široki sa 91:80, dok je Radnički poražen od Zadra sa 76:89, a u slovenačkom derbiju Krka je sa 67:63 trijumfovala nad Olimpijom.

Lider šampionata, Crvena zvezda će sutra gostovati MZT-u u Skoplju, dok će aktuelni šampion, Partizan ugostiti u hali Pionir Budućnost.