Vaterpolisti Srbije ubedljivo pobedili Kazahstan

BEOGRAD, 22. jula 2009. (Beta) - Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u sredu Kazahstan sa 20:3 (4:1, 7:1, 3:1, 6:0), u utakmici drugog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu u Rimu.

Najefikasniji u ekipi Srbije bili su Filip Filipović i Duško Pjetlović sa po pet golova, dok je Andrija Prlainović postigao četiri. Vanja Udovičić dodao je dva pogotka, dok su po jedan gol
postigli Milan Aleksić, Nikola Rađen, Živko Gocić i Slavko Gak.

Sa druge strane, jedini strelac za ekipu Kazahstana bio je Ravil
Manafov sa tri gola.

Na tabeli Grupe C vodi Španija sa šest bodova iz dve utakmice, Srbija i Australija imaju po tri boda, dok je Kazahstan bez bodova. U prvoj utakmici drugog kola Grupe C Španija je danas pobedila Australiju sa 13:10.

Kapiten Srbije Vanja Udovičić danas je odigrao 200. utakmicu za reprezentaciju a sa dva pogotka na meču protiv Kazahstana postigao je ukupno 197 golova za nacionalni tim.

Vaterpolisti Srbije potpuno su dominirali u prve dve četvrtine, dozvolivši protivniku da zatrese mrežu Slobodana Soroa samo dva puta.

U nastavku meča Srbija je nastavila sa efikasnom igrom u napadu i dobrom odbranom, a igrači Kazahstana nisu imali rešenje za raspoložene vaterpoliste Srbije, pre svih Filipovića i Pjetlovića.

U timu Srbije nije bilo Stefana Mitrovića, koji je zbog zdravstvenih problema zadržan u bolnici.

Srbija: Soro, Avramović, Gocić 1, Udovičić 2, Gak 1, D. Pijetlović 5, Nikić, Aleksić 1, Rađen 1, Filipović 5, Prlainović 4, Mitrović, G. Pijetlović.
Kazahstan: Anisimov, Šmider, Gajdukov, Gorovoj, Šakenov, Andrejev, Pinipeko, Kokorin, Kukumanov, Rudaj, Manafov, Temrkanov, Demčenko.

Grupa C:

1. Španija 2 2 0 0 24:19 6
2. Srbija 2 1 0 1 29:14 3
3. Australija 2 1 0 1 24:20 3
4. Kazahstan 2 0 0 2 10:24 0

U trećem kolu Grupe C selekcija Srbije u petak od 10.50 igra protiv Australije, dok će Kazahstan i Španija igrati od 9.30.

Ranije danas u Grupi B Hrvatska je pobedila Crnu Goru sa 11:5, dok je Kina bila bolja od Brazila sa 9:5.