Ubedljive pobede Sitija, Junajteda i Liverpula

Mančester siti je na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Jaje Turea u 23. minutu i Vinsenta Kompanija u 43.

Fulam je smanjio prednost gostiju preko Kierana Ričardsona u 50. minutut, a Kompani je autogolom u 69. doneo izjednačenje domaćinu. Mančester siti je ipak stigao do pobede golovima Hesusa Navasa u 78. i Džejmsa Milnera u 83.

Mančester junajted je u 26. minutu golom Denija Velbeka poveo protiv Vest Hema, a Adnan Januzaj je u 36. duplirao prednost domaćina.

Ešli Jang je u 72. minutu povisio na 3:0, a Karlton Kol je u 81. golom za Vest Hem postavio konačnih 3:1.

U ostalim mečevima 17. kola Premijer lige Liverpul je pobedio Kardif sa 3:1, Stouk siti je slavio protiv Aston Vile sa 2:1, Kristal Palas je na svom terenu izgubio od Njukasl junajteda sa 0:3, Vest Bromvić
Albion i Hal u odigrali nerešeno 1:1, a na utakmici Sanderlend Norič nije bilo golova.

Liverpul je prvi na tabeli sa 36 osvojenih bodova, jednim više od drugoplasiranog Mančester sitija. Mančester junajted je sedmi sa 28 poena.