Real bolji od Valensije, remi Selte

Valensija, iako je za protivnika imala Real Madrid, ni po odlasku trenera Miroslava Đukića nije uspela da zabeleži pobedu.

Real Madrid je tako zadržao priključak za vodećim ekipama Primere, Barselonom i gradskim rivalom Atletikom.

Strelci za "Kraljevski klub" bili su Anhel Di Marija u 28, Kristijano Ronaldo u 40. i Hese Rodriges u 82. minutu.

Golove za Valensiju postigli su Pablo Pijati u 34. i Žeremi Matje u 62.

Real je posle 17 utakmica na trećem mestu sa 41 bodom, dok je Valensija na 11, sa 20.

Na utakmici u Vigu Selta i Osasuna su remizirali 1:1, a oba gola su postigli gostujući fudbaleri.

Gosti su poveli u 17. minutu golom Emilijana Armenterosa, ali su u 34. postigli autogol, a svoju mrežu zatresao je Lolo.

Selta se posle ovog remija nalazi na 15. mestu sa 16 bodova, dok je Osasuna i dalje u zoni ispadanja, 18. je, sa 15 bodova.

Ranije danas Espanjol je sa 4:2 pobedio Valjadolid, Barselona je na gostovanju sa 5:2 trijumfovala nad Hetafeom, dok je Atletik Bilbao savladao Rajo Valjekano sa 2:1.