EVROKUP: Zvezda poražena u Rusiji

Crveno-beli su tako zabeležili prvi poraz u grupi, posle prošlonedeljne pobede nad Bilbaom u Beogradu.

Zvezda će u narednom kolu dočekati dočekati Panionios u sredu, 22. januara.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Demarkus Nelson sa 22 poena, Ivan Radenović postigao je 14, a Čarls Dženkins 11. Nižnji je predvodio Luk Babit sa 25 poena.

Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj igri, a Nižnji je u drugoj stekao sedam poena prednosti. Međutim, Zvezda je tada napravila seriju 14:0 i preokrenula rezultat.

Domaćin je do kraja poluvremena uspeo da prekine seriju beogradskog kluba i na odmor otišao sa dva poena zaostatka.

Prvo poluvreme obeležili su plejmejker Zvezde Demarkus Nelson, koji je imao 13 poena i krilo ruske ekipe Luk Babit sa 15 poena.

Nižnji se na početku drugog poluvremena serijom 8:0 "odlepio", a Zvezda je samo u jednom trenutku smanjila na tri poena zaostatka.

Rusi su u poslednjem periodu povećavali prednost i na kraju trijumfovali sa 86:75.