Partizan izgubio od Apoela u Nikoziji

BEOGRAD, 29. jula 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana poraženi su u Nikoziji od kiparskog prvaka Apoela sa 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pogotke za domaću ekipu postigli su Nenad Mirosavljević u 49. i Marćin Zevlakov u 85. minutu.

Revanš utakmica igra se 5. avgusta na stadionu Partizana u Beogradu.

Šampion Srbije bio je mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da iskoristi dve odlične prilike za gol.

U sedmom minutu Lamin Dijara se dobro snašao u kaznenom prostoru domaćina i šutirao snažno iz okreta, ali je golman Hiotis izbio loptu u korner.

Senegalski internacionalac je i u 20. minutu mogao da zatrese mrežu Apoela, ali je u situaciji "jedan na jedan" ponovo bolji bio golman domaćih.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu Apoel je imao u 36. minutu, kada je posle kornera i loše intervencije golmana Mladena Božovića, kapiten domaćih Mihail sa nekoliko metara šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu kiparski šampion je igrao mnogo bolje i agresivnije, dok Partizan nije stvorio nijednu ozbiljnu priliku za pogodak.

Apoel je do vođstva došao u 49. minutu, kada je Haralampidis dobro centrirao iz slobodnog udarca i pronašao Nenada Mirosavljevića, kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara glavom zatrese mrežu svog bivšeg kluba.

Nakon postignutog gola Apoel je prepustio sredinu terena Partizana i čekao šansu iz kontranapada.

U 80. minutu Kiprani su mogli da postignu drugi gol, ali je šut Nuna Moraiša sa 18 metara završio malo pored desne stative Partizanovog gola.

Konačan rezultat postavio je rezervista Poljak Marćin Zevlakov u 85. minutu, kada je posle kornera sa desne strane bio najviši u skoku i neometano glavom sa pet metara pogodio Božovićevu mrežu.

Stadion: GSP u Nikoziji
Gledalaca: 15.000
Sudije: Kiper, Van Rekel, Geritsen (Holandija).
Žuti kartoni: Stevanović, Dijara, Petrović, Gavrančić (Partizan), Aleksandrou (Apoel).

Partizan: M. Božović, Stevanović (Knežević 84'), Obradović, Đorđević, Gavrančić, Petrović, Tomić (Fejsa 61'), Moreira, Ilić (Bogunović 73'), Kleo, Dijara.

Apoel: Hiotis, Pursaitidis, Haralampidis, Kosovski (Aleksandrou 82'), Broers, Pinto (Sacijas 74'), Kontis, Morais, Mirosavljević, Mihail (Zevlakov 74'), Hadži.