Poraz Crvene zvezde u Gruziji

BEOGRAD, 30. jula 2009. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Tbilisiju od gruzijskog Dinama sa 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Pogotke za domaću ekipu postigli su Giorgi Merabašvili u 41. minutu i Levan Maladze u 87. minutu.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Beogradu.

Domaća ekipa dobro je počela utakmicu, a već u sedmom minutu Digemašvili je imao solidan pokušaj iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Do sredine prvog poluvremena obe ekipe su napravile veliki broj grešaka u dodavanjima, tako da nije bilo izglednih šansi za pogodak.

U 25. minutu ekipa Dinama imala je novu priliku, ali je šut Šote Kašije sa 18 metara završio iznad prečke.

Gruzijski tim do vođstva je došao u 41. minutu, kada je posle šuta Koškadzea, golman Pavlović odbio loptu, a na ivici kaznenog prostora precizan šut uputio je Merabašvili i zatresao mrežu.

Jedinu šansu u prvom poluvremenu srpska ekipa imala je u 42. minutu, kada je posle kornera sa desne strane, šutirao Ignjatijević ali je golman Lorija dobro intervenisao.

Prvu šansu u drugom poluvremenu Dinamo je imao u 48. minutu, kada je Digmelašvili sa ivice šesnaesterca šutirao iznad gola.

U 67. golmana Pavlovića sa distance je pokušao da iznenadi Vacadze, ali je bio neprecizan.

"Crveno-beli" su u 74. minutu mogli da dođu do izjednačenja, ali je Kaduov pokuša sa 18 metara završio u rukama golmana Dinama.

Gruzijska ekipa je u 83. minutu mogla da duplira prednost, ali je rezervista Lomija sa samo pet metara šutirao pored stative.

Konačan rezultat postavio je Maladze u 87. minutu, kada je posle kornera sa desne strane, neometano šutirao glavom sa pet metara i savladao Pavlovića.

Stadion: Boris Pajčadze u Tbilisiju Gledalaca: 7.000 Sudije: Van Bekel, Langkamp, Bonman (Holandija) Žuti kartoni: Isah, Bogdanović (Crvena zvezda), Merebašvili (Dinamo).

Crvena zvezda: Pavlović, Ninkov, Đorđević, Tutorić, Ignjatijević, Savio, Isah, Bogdanović (Kadu 57'), Lazetić (Nikolić 73'), Lekić, Jevtić (Perović 62').

Dinamo Tbilisi: Lorija, Tomašvili, G. Kašija, Digmelašvili, Nergadze, Koškadze (Pirškalava 78'), Merebasvili (Akiremi 86'), Vačadze, Hmaladze, Kakubava (Lomija 63'), S. Kašija.