Radnički poražen u Francuskoj od Strazbura

Radničkom je ovo bio treći poraz u drugoj fazi takmičenja u isto toliko utakmica, pa je tako ekipa Miroslava Nikolića ostala bez šanse da izbori plasman u osminu finala.

U ekipi Radničkog najefikasniji bio je Stefan Birčević sa 21 poenom, dok je Marko Marinović postigao 12.

U ekipi Strazbura najefikasniji bio je Luis Kembl sa 19 poena, a Aksel Tupan i Butsi Torton postigli su po 12.

Strazbur je ovo bila prva pobeda u "LAST 32" fazi takmičenja, pa su tako zadržali šanse za plasman u osminu finala.

Ekipe su se u prvom poluvremenu često smenjivale u prednosti, a Radnički je čvrstom odbranom u drugom delu druge deonice uspeo da stekne četiri poena prednosti (36:32).

Strazbur je sredinom treće četvrtine napravio seriju 11:0, došao do preokreta, stekao devet poena prednosti, koju je Radnički sustigao do kraja tog perioda igre.

Četvrta deonica bila je veoma slična prvoj. Ekipe su se smenjivale u prednosti, ali je domaćin na kraju ipak uspeo da prelomi meč i zabeleži prvu pobedu u drugoj fazi.

Radnički će 29. januara u Kragujevcu dočekati Strazbur u četvrtom kolu Grupe N.