Arsenal nerešeno, pobede Liverpula i Junajteda

Sautempton je došao u vodstvo u 21. minutu golom Žoze Fontea. A, Arsenal je na početku drugog poluuvremena napravio preokret pogotcima Olivijea Žirua u 48. i Santijaga Kazorle u 52.

Domaćini su ipak stigli do boda zahvaljujući Adamu Lejlanu koji je pogotkom u 54. minutu postavio konačnih 2:2. Arsenal je meč završio sa 10 igrača jer je Matiju Flamini isključen u 80. zbog grubog starta.

Liverpul je u 21. minutu poveo protiv Evertona golom kapitena Stivena Džerarda, a Danijel Staridž je sa dva brza pogotka u 33. i 35. Doneo domaćinu tri gola prednosti.

Luis Suares je u 50. minutu postigao četvrti gol za Liverpul, svoj 23 u Premijer ligi ove sezone.

Mančester junajted je već u šestom minutu poveo protiv Kardifa preko Robina van Persija, a Ešli Jang je golom u 59. Duplirao prednost domaćina.

U ostalim mečevima Norič i Njukasl odigrali su nerešeno 0:0, Svonsi je na svom terenu pobedio Fulam sa 2:0, a Kristal Palas je slavio protiv Hala sa 1:0.

Arsenal je trenutno prvi na tabeli Premijer lige sa 52 boda, dva više od Mančester sitija koji svoj meč 23. kola igra sutra protiv Totenhema.