Mančester siti deklasirao Totenhem, remi Čelsija

Fudbaleri Aston Vile su na svom terenu posle preokreta savladali Vest Bromvič Albion sa 4:3, dok je Sanderelnd sa 1:0 bio bolji od Stouka.

Siti je pobedom nad Totenhemom izbio na prvo mesto u šampionatu, dok Čelsi nije iskoristio jučerašnji remi Arsenala i dođe do drugog mesta.

"Građani" su na gostovanju protiv Totenhema od prvog minuta krenuli sa ofanzivnom igrom, a do vođstva su došli 15. minut posle sjajne akcije i gola Serhija Aguera.

Totenhemu je u 36. minutu poništen gol Majkla Dovsona zbog ofsajda, pa je Siti tako otišao sa golom prednosti na odmor.

Na početku drugog poluvremena Deni Rouz je skrivio jedanaesterac I dobio direktan crveni karton.

Penal je u 51. minutu realiuzovao Jaja Ture i tako upisao 12 gol u sezoni.

Dva minuta kasnije prednost Mančestera utrostručio je Edin Džeko, a u 59. minutu Etjen Kapu je umanjio zaostatak.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić je 78. minut postigao svoj prvi gol u Premijer ligi i povisio prednost "građana" na 4:1, da bi Vensan Kompani u 89. postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić je, posle skoro mesec dana odsustva zbog povrede, zaigrao za Siti. On je na teren ušao u 64. minutu, dok je Aleksandar Kolarov za "građane" nastupio poslednjih 13 minuta meča.

Londonski Čelsi pred svojim navijačima nije uspeo da savlada Vest Hem, koji je u poslednjih 10 mečeva u svim takmičenjima zabeležio svega jednu pobedu i dva remija.

Ekipa Žozea Morinja je u potpunosti dominirala tokom celog meča, uputili su čak 39 šuteva, imali su 72 odsto poseda lopte, ali nisu uspeli da savladaju golmana gostiju Adrijana.

Za "plavce" je ceo meč odigrao Branislav Ivanović, dok je Nemanja Matić u igru ušao u 63. minutu.

Čelsi je posle ovog remija ostao na trećem mestu na tabeli sa 50 bodova, tri manje od Sitija, a dva od Arsenala na drugom.

Vest Hem je napredovao za jednu poziciju, pošto je pretekao Fulam na 18. mestu i sada ima 19 bodova, dva manje od Sanderlenda, koji je 17.

Sanderlend je golom Adama Džonsona u 19. minutu savladao Stouk, I tako došao do 17. mesta i izašao iz zone ispadanja.