Zvezda lako savlada Budućnost

Zvezda je ovim trijumfom nastavila seriju pobeda u regionalnom takmičenju i ostala na liderskom mestu.

Crveno-bele je do pobede predvodio Raško Katić sa 16 poena i šest skokova, Demarkus Nelson je dodao 14, a Ivan Radenović i Čarls Dženkins postigli su po 10.

U ekipi Budućnosti istakao se Jelel Akinedele sa 12 poena, dok su Čedomir Vitkovac i Aleksa Popović dodali po 10.

Početak duela obeležio je veliki broj grešaka na obe strane, a potom je beogradska ekipa preuzela kontrolu.

Ekipe su bile izjednačene poslednjeg minuta prve četvrtine, a onda je Zvezda u finišu i početkom druge deonice došla do dvocifrene prednosti, koju je očuvala do kraja meča.

Odlična treća četvrtina, koju su crveno-beli dobili sa 14 poena, rešila je pitanje pobednika, tako da je četvrtu deonicu domaćin odigrao opušteno, pa su gosti smanjili na 10 poena zaostatka.

Ranije danas Igokea je pobedila Olimpiju sa 66:62, dok se u utorak sastaju Cibona i Partizan.

Zvezda posle 19 utakimca ima 16 pobeda, odnosno 35 bodova, dok je Budućnost četvrta sa skorom od 12 trijumfa i sedam poraza.