Lajović izgubio od Lajovića u Zagrebu

U njihovom prvom međusobnom duelu, Čilić je za sat i 38 minuta igre došao do pobede i izborio učešće u četvrtfinalu.

Čiliću je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk da dođe do prednosti, dok je u drgom napravio dva, a Lajović jedan.

Lajović, 101. teniser sveta, je u prvom setu pri rezultatu 4:4 došao do prve brejk lopte na meču, međutim, Čilić ju je spasao, a potom osvojio svoj servis gem i u narednom iskoristio prvu šansu, a ukupno sedmu u duelu da oduzme servis protivniku i dođe do prednosti od 1:0 u setovima.

Na početku drugog seta Lajovićje imao šansu da dođe od brejka, međutim, nije iskorostio šansu, ali je zato bio uspešan Čilić na servis Lajovića.

23-godišnji Lajovićje uzvratio oduzimanjem servisa, ali meč nije uspeo da odvede u taj-brejk, pošto je Čilić pri rezultatu 6:5 ponovo oduzeo servis i tako izborio učešće u četvrtfinalu.

Čilić će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela između svojih zemljaka Ivana Dodiga i Ive Karlovića.