Drogba doneo pobedu Čelsiju na početku sezone

BEOGRAD, 15. avgusta 2009. (Beta) - Napadač Didije Drogba postigao je oba gola za Čelsi, od kojih drugi u sudijskoj nadoknadi, u pobedi nad Hal sitijem (2:1) u prvoj utakmici prvog kola engleskog prvenstva.

Kao i prethodnih sezona, Čelsi je u šampionat ušao kao jedan od glavnih favorita za titulu, ali to nije mnogo uticalo na igru i samopouzdanje gostiju iz Hala.

Ekipa sa istočne obale Engleske prva je došla do gola u 27. minutu, a strelac je bio Stiven Hant, koji je iskoristio nesmotrenost odbrane Čelsija.

Radost gostujućih navijača trajala je samo devet minuta, jer je Drogba odlično izveo slobodan udarac i poslao loptu iza leđa golmana Hala.

U drugom poluvremenu Čelsi je imao nekoliko veoma dobrih prilika za drugi pogodak, ali je napadač Nikolas Anelka svaki put reagovao loše.

Kada su svi na stadionu Stamford Bridž mislili da će se Čelsi prvenstvo početi remijem, Drogba je ponovo savladao gostujućeg golmana.

Rezervista Deko odlično je proigrao Drogbu na levoj strani, a reprezentativac Obale Slonovače je preciznim udarcem prebacio golmana Hala i doneo pobedu Čelsiju.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović bio je na klupi Čelsija, ali nije dobio priliku da zaigra.

Čelsi - Hal 2:1 (1:1)