Ubedljiva pobeda Hamburga, novi remi Bajerna

BEOGRAD, 15. avgusta 2009. (Beta) - Fudbaleri Hamburga zabeležili su na svom terenu ubedljivu pobedu nad Borusijom iz Dortmunda (4:1) u derbi utakmici drugog kola nemačkog prvenstva.

Četiri od pet golova postignuto je u prvih 12 minuta i u tom periodu utakmice rešeno je pitanje pobednika.

Hamburg je poveo u trećem minutu preko Gija Demela, a samo minut kasnije izjednačio je Nelson Valdes.

Domaći navijači čekali su do desetog minuta na novo slavlje, a strelac drugog pogotka za Hamburg bio je Ze Roberto. Dva minuta kasnije prednost Hamburga povisio je Gerero.

Strelac četvrtog gola za Hamburg bio je Markus Berg u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Dimitar Rangelov u 82. minutu.

Ekipa Bajerna, kao i u prvom kolu, danas je na gostovanju u Bremenu protiv Verdera, osvojila bod (1:1).

Gosti su vodili od 39. minuta pogotkom Mehmeta Ozila, ali je bod višestrukom prvaku Nemačke doneo Mario Gomez u 72. minutu.

Do prve pobede u šampionatu došla je i ekipa Štutgarta, koja je na svom terenu savladala Frajburg sa 4:2.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a prvi su se radovali domaćini u 53. minutu, Pavelu Pogrebnjaku.

Golom Elsona u 65. minutu iz penala Štutgart je poveo sa 2:0, a pet minuta kasnije strelac za Frajburg bio je Idrisu u 70. minutu.

Elson je i u 76. minutu bio strelac za vođstvo Štutgarta od 3:1, a novim golom Idrisua u 85. minutu gosti su smanjili zaostatak. Konačan rezultat postavio je Šajber minut pre kraja utakmice.

Bajer - Hofenhajm 1:0 (0:0)