Preokret Čelsija, prva pobeda Vulverhemptona

BEOGRAD, 18. avgusta 2009. (Beta) - Fudbaleri Čelsija pobedili su domaći Sanderlend sa 3:1 u utakmici drugog kola engleskog prvenstva, a bodove u gostima osvojio je i Vulverhempton protiv Vigana (1:0).

Sanderlend je veoma dobro počeo utakmicu protiv favorita iz Londona i poveo u 18. minutu golom Darena Benta.

Čelsi je u drugom poluvremenu potpuno preokrenuo rezultat i zabeležio drugu pobedu u šampionatu.

Mihael Balak je u 52. minutu doneo izjednačenje Čelsiju, a u 61. minutu golom Frenka Lamparda iz penala gosti su došli do vođstva.

Konačan rezultat postavio je Portugalac Deko u 70. minutu. Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za ekipu iz Londona.

U drugoj večerašnjoj utakmici ekipa Vulverhemptona je ostvarila prvu pobedu u šampionatu, a strelac jedinog gola protiv Vigana bio je Endi Keog u petom minutu.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš igrao je dobro svih 90 minuta u dresu Vulverhemptona.

Sanderlend - Čelsi 1:3 (1:0)