Barikelo najbrži na trci u Valensiji

BEOGRAD, 23. avgusta 2009. (Beta) - Vozač ekipe Bron Rubens Barikelo pobednik je trke za Veliku nagradu Evrope, koja je vožena na stazi u Valensiji.

Brazilski automobilista je trku završio sa 2,3 sekunde prednosti u odnosu na vozača Meklarena Luisa Hamiltona, koji je imao pol-poziciju.

Barikelu je to prva pobeda u poslednjih skoro pet godina, a poslednji put slavio je na Velikoj nagradi Kine dok je bio član Ferarija. Finac Kimi Raikonen iz Ferarija zauzeo je treće mesto, a vodeći u generalnom plasmanu Dženson Baton, član Brona, osvojio je sedmu poziciju.

Italijan Luka Badoer, koji vozi za Ferari umesto povređenog Felipea  Mase, trku je završio na 17. poziciji.

Bodove je osvojio i Finac Heiki Kovalainen iz Meklarena, koji je bio  četvrti, a za njim je kroz cilj prošao Niko Rozberg iz Vilijamsa.

Dvostruki svetski šampion Fernando Alonso osvojio je sedmo mesto, a  član BMW-a Robert Kubica bio je osmi. Mark Veber iz Red Bula došao  je do devete pozicije, a Adrijan Sutil (Fors Indija) završio je kao  desetoplasirani.

U generalnom plasmanu vozača vodi Dženson Baton sa 72 boda, Barikelo  ima 54, a Veber je osvojio 51,5 bodova.

Ekipa Bron vodi sa 126 bodova u konkurenciji konstruktora, Red Bul ima  98,5 bodova, a Ferari 46.

Sledeća trka šampionata vozi se 30. avgusta na stazi Spa Frankošamp  u Belgiji.