Čelsi bolji od Fulama u gradskom derbiju

BEOGRAD, 23. avgusta 2009. (Beta) - Fudbaleri Čelsija pobedili su u Londonu domaći Fulam sa 2:0 u utakmici trećeg kola engleskog prvenstva i zadržali maksimalan učinak u tom takmičenju.

Gosti su poveli golom Didijea Drogbe u 38. minutu, a pobedu "plavaca" potvrdio je Nikolas Anelka u 75. minutu.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović bio je na klupi Čelsija, ali nije ulazio u igru.

Član mlade reprezentacije Srbije i novo pojačanje Čelsija Nemanja Matić nije bio u protokolu za ovaj meč.

Fudbaleri Totenhema zabeležili su danas treću pobedu u engleskom prvenstvu, pošto su u četvrtom kolu u gostima savladali londonskog rivala Vest Hem sa 2:1.

Vest Hem je u prvom poluvremenu bio bolji tim, ali domaći nisu uspeli da iskoriste nekoliko izglednih prilika za gol.

Propušteno su, međutim, nadoknadili u 48. minutu, kada je Karlton Kol preciznim i snažnim udarcem sa 20 metara savladao golmana Totenhema.

Radost domaćih navijača trajala je kratko, pošto je Totenhem u 54. minutu izjednačio preko Džermejna Defoa.

Konačan rezultat za nova tri boda gostiju postavio je Aron Lenon u 78. minutu, kada se oslobodio svog čuvara Spektora i poslao loptu u levi ugao mreže Vest Hema.