Vuk Rašović osvojio dve titule svetskog prvaka na SP

BEOGRAD, 24. avgusta 2009. (Beta) - Džudista Srbije Vuk Rašović osvojio je zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji na Svetskom prvenstvu za veterane u Atlanti.

Rašović je u nedelju uveče osvojio devetu zlatnu medalju na svetskim šampionatima nakon što je u finalu pobedio džudistu iz SAD Ronalda Tebena. On je u subotu osvojio zlatnu medalju u teškoj kategoriji posle pobede nad Britancem Frenkom Džonsom.

Rašović je u subotu osvojio zlatnu medalju u teškoj kategoriji posle pobede nad Britancem Frenkom Džonsom.

Svetska asocijacija majstora džudoa je na svečanom otvaranju 11. šampionata sveta u Atlanti promovisala Rašovića u zvanje "grand master šampion" - što je najviše priznanje koje se dodeljuje takmičarima koji su osvojili šest i više titula šampiona sveta.

Na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u džudou za veterane učestvovalo je oko 800 majstora iz više od 40 zemalja.