Naši odbojkaši doživeli drugi poraz od SAD

Scenario u prvom setu je bio sličan kao na prvoj utakmici, da bi ubrzo bilo 2:0. Ipak, izabranici Igora Kolakovića se nisu predavali i u veoma neizvesnim završnicama trećeg i četvrtog set uspeli da trijumfuju i izjednače na 2:2 u setovima. U petom setu, domaćin je u finišu bio smireniji i koncentrisaniji i zasluženo je slavio.

Meč između Srbije i Sad u Čikagu proglašen je za meč trećeg vikenda Svetske lige, a prenošen je direktno u 65 zemalja sveta. Takođe, susret u državi Ilinois imao je humanitarni karakter, jer je dolar od svake ulaznice namenjen ugroženom stanovništvu Srbije u poplavama.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Metju Anderson sa 32 poena i Tejlor Send sa šest manje. S druge strane, najviše su se istakli Aleksandar Atanasijević sa 18 poena, Marko Podraščanin sa 15, dok su Petrić i Lisinac ostvarili po jedan manje.

Četvrtog vikenda Svetske lige, 20. i 21. juna, Srbija će gostovati selekciji Rusije.

Orlovi imaju skor od četiri pobede i dva poraza.