Kiks Juventusa u Torinu, Bajern siguran u Izraelu

BEOGRAD, 15. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 na svom terenu sa Bordoom u prvom kolu Grupe A Lige šampiona, dok je minhenski Bajern zabeležio pobedu (3:0) protiv domaćeg Makabija iz Haife.

"Stara dama" je napadala od prvog minuta, dok je Bordo pokušavao da ugrozi protivnički gol samo iz kontranapada.

Posle prvog poluvremena, u kojem je nekoliko dobrih prilika za pogodak propustio Vinčenco Jakinta, domaćin je u drugom poluvremenu konačno uspeo da zatrese mrežu šampiona Francuske.

Igrao se 63. minut kada je štoper Fabio Kanavaro pronašao Jakintu, a reprezentativac Italije preciznim udarcem savladao je golmana gostiju.

Nakon primljenog gola, Bordo je zaigrao ofanzivnije, što mu se isplatilo u 75. minutu, kada je Jaroslav Plašil izjednačio.

Do kraja utakmice italijanska ekipa je na sve načine pokušala da dođe do drugog pogotka, ali osim šuteva Felipea Mela i Amaurija, nije bilo ozbiljnijih iskušenja za čuvara mreže Bordoa.

Za razliku od Juventusa, drugi favorit u ovoj grupi minhenski Bajern pobedio je domaći Makabi iz Haife sa 1:0.

Izraelci su u prvom poluvremenu pružili veoma dobar otpor Bajernu, ali je u 64. minutu štoper Van Bujten, posle asistencije Marija Gomeza, zatresao mrežu Makabija.

Pobedu gostujuće ekipe potvrdio je Tomas Meler pogocima u 85. i 88. minutu.