Real i Milan do bodova u gostima

BEOGRAD, 15. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri madridskog Reala i Milana, dva najtrofejnija evropska kluba, uspešno su počeli novu sezonu u Ligi šampiona i u prvom kolu takmičenja ostvarili pobede u gostima.

Real, devetostruki šampion Evrope, u Cirihu je savladao istoimenog protivnika sa 5:2, dok je Milan, koji je šest puta bio najbolji na kontinentu, u Marseju savladao Olimpik sa 2:1 zahvaljujući strelcu oba gola Filipu Inzagiju.

Inzagi je prvo u 28. minutu doveo Milan u vođstvo od 1:0, pošto je prethodno Klarens Sedorf razmenio pasove sa Patom na levoj strani i dobro centrirao na suprotnu stativu.

Olimpik je izjednačio u 49. minutu kada je Gabrijel Hajnce iskoristio dobar centaršut Benoa Šejrua iz slobodnog udarca i glavom pogodio protivnički gol.

Milan se, ipak, nije predao i u 74. minutu stigao do odlučujućeg gola ponovo posle akcije asistencije Sedorfa i sigurnog Inzagija.

Real je još bolje počeo novu sezonu u Ligi šampiona u koju je ušao sa najskupljim timom sveta, pošto je u letnjem prelaznom roku, između ostalih, doveo i sadašnjeg i bivšeg laureata nagrade za fudbalera godine: Kristijana Ronalda i Kaku.

Ronaldo je već počeo da isplaćuje uloženi novac, pošto je postigao dva gola, oba iz slobodnih udaraca. Prvi u 27. minutu kada je Real poveo sa 1:0.

Vođstvo "kraljevskog kluba" je sedam minuta kasnije duplirao kapiten Raul Gonsales, kome je asistirao Gonzalo Igain. Isti igrači su bili u glavnim ulogama i u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre, s tim da je Raul bio asistent, a Igain strelac za vođstvo Reala od 3:0.

Cirih, koji ove sezone debituje u Ligi šampiona, uspeo je, ipak, da uplaši favorizovani Real, pošto je za dva minuta zaostatak smanjio na 2:3.

Kapiten Šavijer Margairaz je u 64. minutu bio precizan sa penala, da bi Silvan Agerter minut kasnije drugi put zatresao mrežu Madriđana.

Iznenađenje je, međutim, sprečio Ronaldo, koji je u 89. minutu postigao još jedan gol iz slobdnog udarca, iako je za taj pogodak najzaslužniji golman Ciriha Džoni Leoni, pošto je on sam skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Pobedu Reala potvrdio je pogodak rezerviste Gutija u četvrtom minutu sudijske nadoknade.