Liverpul i Olimpik minimalnim pobedama do bodova

BEOGRAD, 16. setpembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Liverpula, evropskog prvaka iz 2005. godine, pobedili su na svom terenu mađarski Debrecin sa 1:0 u prvom kolu Grupe E Lige šampiona u kojoj je i Olimpik u Lionu istim rezultatom savladao Fiorentinu.

Liverpul je do tri boda stigao zahvaljujući pogotku Dirka Kujta u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je golman Debrecina i crnogorske reprezentacije Vukašin Poleksić odbio loptu u polje posle šuta Fernanda Toresa.

Debrecin je tako pretrpeo poraz na debitantskoj utakmici u elitnom evropskom takmičenju.

Istim rezultatom završena je i druga utakmica Grupe na kojoj je domaći Olimpik u Lionu savladao Fiorentinu sa 1:0.

Pobednički gol postigao je Miralem Pjanić u 76. minutu meča, koji je Fiorentina završila sa 10 igrača na terenu.

Crveni karton dosuđen je Albertu Đilardinu, koji je u samom finišu prvog dela igre laktom udario Žeremija Tulalana.

Napadi Olimpika isplatili su se zahvaljujući Pjanićevom golu, koji je, kao i u Liverpulu, postignut delom i zbog greške golmana gostiju.

Sebastijan Frej je želeo da preseče ubacivanje po zemlji Kima Kalstroma, ali je samo promenio putanju lopte ka Pjaniću, koji nije propustio šansu.