Mančester junajted slavio u uzbudljivom gradskom derbiju

BEOGRAD, 20. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gradskom derbiju Mančester siti sa 4:3, a odlučujući pogodak dao je Majkl Oven u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Nakon pobede nad Sitijem ekipa Junajteda ima 15 bodova, koliko i prvoplasirani Čelsi koji kasnije danas igra svoj meč šestog kola engleskog prvenstva sa Totenhemom.

Junajted je na najbolji mogući način počeo utakmicu, pošto je već u drugom minutu Vejn Runi, prevario svog čuvara i savladao golmana Šaja Givena.

Gostujući navijači na radost su morali da čekaju do 16. minuta, kada je Karlos Tevez vršio pritisak na golmana Bena Fostera, koji se na kraju spetljao, a Argentinac je proigrao Gareta Berija za izjednačenje.

Najbolju priliku za pogodak do kraja poluvremena imao je Tevez, koji je u 44. minutu pogodio stativu.

Do novog vođstva Junajted je došao u 49. minutu, posle akcije Patrisa Evre i Rajana Gigsa, koju je pogotkom kruniosao fudbaler sredine terena Daren Flečer.

Prednost domaćina trajala je samo tri minuta, pošto je u 52. minutu Siti izveo odličan kontranapad, a preciznim udarcem Kreg Belami savladao je Fostera.

Nakon drugog primljenog gola Junajted je krenuo agresivnije, a takva igra isplatila mu se u 81. minutu, kada je iskoristio dobar centaršut Gigsa i glavom poslao loptu u mrežu.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, jer je u 90. minutu Rio Ferdinand napravio grešku na sredini terena, do lopte je došao Belami i posle odličnog solo-prodora savladao Fostera.

Kada su svi na "Old Trafordu" mislili da će gradski rivali podeliti plen, Junajted je došao do pobede. Igrao se šesti minut sudijske nadoknade, kada je rezervista Majkl Oven izbio sam ispred Givena i proturio loptu ispod golmana za nova tri boda "đavola".

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.