Pobeda Partizana u derbiju kola

BEOGRAD, 20. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Vojvodinu sa 1:0 i tako preuzeli drugu poziciju na tabeli Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je rezervista Brana Ilić u 76. minutu, posle asistencije Almamija Moreire.

To je prva pobeda trenera Gorana Stevanovića od kada je preuzeo ekipu Partizana.

U sledećem, šestom kolu, Partizan će dočekati BSK iz Borče, dok će Vojvodina biti domaćin Crvenoj zvezdi.

Brana Ilić u 76. minutu posle asistencije Almamija Moreire.

Partizan je u prvom poluvremenu potpuno nadigrao Vojvodinu, ali nije imao sreće da postigne gol.

Prvu šansu imali su gosti u sedmom minutu nakon loše intervencije golmana Mladena Božovića. Dragan Mrđa je bio u odličnoj prilici, ali ga je kapiten Partizana Nenad Đorđević omeo u šutu.

U 11. minutu prvu priliku za Partizan, posle greške Ivana Gvozdenovića imao je Lamin Dijara, kada je izbio sam ispred golmana Aleksandra Kesića, koji je uspeo njegov šut da izbaci u korner. Šansu da povede domaći su propustili u 28. minutu, a ponovo je goste spasio Kesić koji je šut Klea sa 12. metara izbacio u korner.

Samo dva minuta kasnije Marko Lomić je dobro izveo korner sa leve strane, glavom je šutirao Radosav Petrović, ali je Kesić ponovo bio na visini zadatka.

U 35. minutu Đorđević je veoma dobro izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je golman novosadske ekipe i tada sačuvao svoju mrežu.

Četiri minuta pre kraja prvog poluvremena Kleo je sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola, a u poslednjim trenucima prvog dela Brazilac je imao novu priliku, međutim, njegov udarac glavom je završio pored stative.

Kapiten Partizana je u 47. minutu ponovo pokušao iz slobodnog udarca da postigne gol, ali je za malo bio neprecizan. Gosti su u 54. minutu imali šansu preko Janka Tumbasevića, ali je on sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Dijara je udarcem glavom u 61. minutu pokušao, ali je Kesić ponovo odbranio. U 75. minutu posle centaršuta Lomića Mladen Krstajić je pokušao, ali je golman gostiju ponovo bio uspešniji.

Crno-beli su poveli minut kasnije, posle kontranapada Moreira je u prazno izbacio loptu, pronašao samog Ilića koji je hladnokrvno proturio loptu pored golmana Kesića.

Priliku da izjednači Tumbasević je imao u 79. minutu, ali je iz slobodnog udarca šutirao pored stative.

Partizan je mogao i do drugog pogotka, posle akcije Nemanje Tomića, Siniše Stevanovića Ilić je u 85. minutu šutirao iskosa sa desne strane sa 10-ak metara, ali je odlični Kesić loptu izbacio u korner.

Navijači Partizana sa južne tribine su na početku utakmice vređali portparola republičkog tužilaštva Tomu Zorića zbog hapšenja navijača i najavljene akcije posle tuče sa navijačima Tuluza, kada je jedan Francuz teško povređen.

Napredak - Mladi radnik 0:0

Spartak - Hajduk 1:1 (1:0)