Petarda Reala, nova pobeda Atletika Bilbao

BEOGRAD, 20. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su Herez sa 5:0 i tako ostvarili treću pobedu u prvenstvu, dok je maksimalni učinak sačuvao i Atletiko Bilbao pobedom nad Viljarealom od 3:2.

Real je poveo u prvom minutu golom Kristijana Ronalda, a potom je Herez bio ravnopravan protivnik na terenu. Gosti su mogli do izjednačenja, ali je Emilio Vikera iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Sredinom drugog poluvremena, u 75. minutu Ronaldo je drugim golom na utakmici, a četvrtim u prvenstvu, povisio na 2:0, a samo četiri minuta kasnije Guti je potvrdio pobedu domaćeg tima.

Karim Benzema je u 82. minutu postigao četvrti gol u meču, a svoj prvi u dresu Reala, dok je konačan rezultat postavio Rud van Nistelroj dva minuta pre kraja utakmice. Holanđanin se golom vratio na teren posle skoro godinu dana pauze zbog povrede kolena.

Na večerašnjoj utakmici kapiten Reala Raul Gonzales ostvario je 523. nastup u prvenstvu i tako izjednačio rekord defanzivca Manuela Sančisa iz 1980-ih i 1990-ih godina.

Real je prvi na tabeli sa devet bodova, koliko ima i Barselona koja je u subotu pobedila Atletiko Madrid sa 5:2. Isti broj bodova ima i Atletiko Bilbao koji je danas pobedio Viljareal sa 3:2.

Dvostruki strelac u ekipi Atletika bio je Fernando Ljorente, a treći gol postigao je Ćavi Martines. Golove za goste postigli su Ruben Garsija i Kazorla.

Valjadolid je ostvario prvu pobedu u prvenstvu, na gostovanju protiv Saragose 2:1 i tako zauzeo osmo mesto na tabeli sa četiri boda, dok je prvi trijumf u Primeri zabeležila i Almerija, protiv Hetafea 1:0.

Fudbaleri Valensije i Sportinga iz Hihona odigrali su nerešeno 2:2. Sporting je poveo u šestom minutu preko Davida Barala, a izjednačio je David Vilja u 24. minutu. Vilja je Valensiju doveo u vođstvo u 60. minutu, ali je ipak Gregori Arnolin četiri minuta pre kraja utakmice doneo bod gostima.