Goran Đurković drugi na Svetskom kupu

VRŠAC, 21. septembra 2009. (Beta) - Vrščanin Goran Đurković osvojio je drugo mesto u preciznom sletanju paraglajderom na cilj na Svetskom kupu održanom u mađarskoj banji Hajdusoboslo, saopštio je njegov matični klub Berkut.

Đurković je drugo mesto osvojio u pojedinačnoj konkurenciji 46 takmičara, sa 35 kaznenih bodova iz šest serija, što je, kako je naveo Berkut, još jedan u nizu sjajnih rezultata ovog pilota paraglajdera.

On je višetruki prvak Srbije u preciznom sletanju paraglajderom i nosilac titule prvaka Evrope koju je osvojio sa reprezentacijom Srbije. Juna ove godine okitio se i zlatom na Svetskim vazdušnim igrama (World air games) na jezeru Aviljano kraj Torina u Italiji.

"Veliku zaslugu za sve ovogodišnje uspehe Đurkovića nosi Opština Vršac koja mu je obezbedila opremu sa kojom se takmiči. Inače Đurković je proglašen za najboljeg sportistu Vršca za 2008. godinu", saopštio je Berkut, klub koji je ove godine nagrađen Poveljom grada.