Đenova i Juventus podelili bodove

BEOGRAD, 24. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri domaće Đenove i Juventusa odigrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici petog kola italijanskog prvenstva.

Juventus sada ima 13 bodova i deli prvo mesto na tabeli sa aktuelnim šampionom Interom, dok Đenova sa 10 bodova deli četvrto mesto sa Fiorentinom i Parmom.

Torinska "stara dama" odlično je počela večerašnju utakmicu, a već u šestom minutu Vinćenco Jakinta je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao golmana domaćih.

Navijači Đenove na slavlje su morali da čekaju do 31. minuta, kada je Domeniko Mesto iskoristio asistenciju Đuzepea Skulija i savladao Đanluiđija Bufona.

Domaćin je do potpunog rezultatskog preokreta došao u 75. minutu, posle asistencije Mesta i dobre reakcije Ernana Krespa. Bod Juventusu doneo je rezervista David Trezege pogotkom u 85. minutu.