Partizan savladao BSK

BEOGRAD, 26. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu gostujući BSK iz Borče sa 2:1 u šestom kolu Jelen Super lige i barem privremeno izbili na čelo srpskog šampionata.

Prvi gol na utakmici postigao je BSK, pošto je u 24. minutu Dejan Babić iskoristio grešku u odbrani Partizana i lošu reakciju golmana domaćih Aleksandra Radosavljevića sa 10 metara doveo goste u vođstvo.

Minut kasnije Partizan je mogao do izjednačenja, pošto je kapiten Nenad Đorđević odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je loptu zaustavila prečka.

Partizan je do gola, ipak, stigao u 30. minutu kada je Dragan Žarković oborio Lamina Dijaru u kaznenom prostoru BSK-a što je sudija Života Vlajić okarakterisao kao penal, koji je Brazilac Kleo pretvorio u pogodak za rezultat 1:1.

BSK je u 50. minutu mogao do novog vođstva, pošto je Babić snažno šutirao sa više od 20 metara, ali je Radosavljević paradom odbranio taj udarac.

Dva minuta kasnije Partizan je došao do pobedničkog gola, kada je rezervista Brana Ilić centrirao do Dijare, a senegalski napadač loptu sa pet metara poslao u mrežu gostiju.

Domaći su mogli i do ubedljivije pobede, pošto je u 74. minutu Miloš Bogunović pogodio prečku, a Ilić u 85. propustio još dve dobre prilike u istom napadu pošto je golman BSK-a Nemanja Džodžo odlično intervenisao.

Tri boda su, ipak, pripala Partizanu, koji sada ima ukupno 14.

Bod manje imaju Crvena zvezda, koja će sutra u derbiju kola gostovati Vojvodini u Novom Sadu, i OFK Beograd, koji je ranije danas savladao Smederevo sa 1:0, iako je od 61. minuta igrao bez isključenog Darka Jovandića.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Aleksandar Marković u 75. minutu.

Subotički Spartak je pobedio domaći Čukarički sa 3:0, pa je beogradski tim ostao je na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim bodom.

Dvostruki strelac za Spartak bio je Vojo Ubiparip u 43. i 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Predrag Mijić u 90. minutu sa penala.

Pobedu u gostima ostvario je i kruševački Napredak koji je u Čačku savladao ekipu Borca sa 1:0. Strelac pobedničkog pogotka za Kruševljane bio je Bratislav Punoševac u 80. minutu iz penala.

Ekipa Mladog Radnika je u Požarevcu bila bolja od Metalca iz Gornjeg Milanovca (1:0), iako je od 26. minuta igrala bez isključenog Vladimira Jašića. Požarevljani su do pobede došli golom Živorada Đorđevića u 67. minutu iz penala.

Fudbaleri Javora nisu uspeli da na svom terenu savladaju beogradski Rad (2:2), iako su posle samo sedam minuta imali dva pogotka prednosti.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Miloš Trifunović u trećem i sedmom minutu. Rad je u 84. minutu smanjio zaostatak preko Vladimira Jovančića, a bod "građevinarima" doneo je Nemanja Andrić u 90. minutu.

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.