Šalkeu lokalni derbi, ubedljiva pobeda Štutgarta

BEOGRAD, 26. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Šalkea pobedili su u Dortmundu domaću Borusiju sa 1:0 u derbiju rurske oblasti, koji je odigran u okviru sedmog kola nemačkog prvenstva.

Derbi na stadionu Vestfalen u Dortmundu odlučio je peruanski reprezentativac Džeferson Farfan, koji je u 31. minutu iskoristio dobro dodavanje Altintopa i zatresao mrežu.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je celu utakmicu za domaću ekipu.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena, koji su do ovog kola delili prvo mesto na tabeli sa Hamburgom, savladali su domaći Keln sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je kapiten gostiju Simon Rolfs u 82. minutu.

Hamburg će kasnije danas ugostiti minhenski Bajern.

Ekipa Štutgarta je na gostovanju u Frankfurtu protiv Ajntrahta zabeležila prvu pobedu (3:0) u poslednjih pet utakmica.

Dvostruki strelac za domaćina bio je Julijan Šajber u 17. i 31. minutu, a mrežu Ajntrahta zatresao je i Tomas Hiclšperger u 54. minutu. Ajntraht je od 33. minuta imao desetoricu fudbalera, jer je crveni karton zaradio Marko Rus.

Branilac šampionske titule Volfsburg na svom terenu je savladao Hanover sa 4:2.

Domaćin je poveo preko Zvjezdana Misimovića u osmom minutu, a izjednačio je Hano Balič u 28. minutu. Novu prednost Volfsburgu doneo je Kristijan Gentner u 45. minutu, a na 3:1 povisio je Makoto Hasebe 48. minutu.

Aleksander Madlung je autogolom u 50. minutu smanjio zaostatak Hanovera, a konačan rezultat postavio je Edin Džeko u 62. minutu.

Ekipa Verdera u Bremenu je savladala Majnc sa 3:0, dvostruki strelac bio je Klaudio Pizaro, a gol je postigao i Aron Hant.

Rezultati utakmica sedmog kola nemačkog fudbalskog prvenstva.

Volfsburg - Hanover 4:2
Borušia Dortmund - Šalke 0:1
Verder - Majnc 3:0
Keln - Leverkuzen 0:1
Ajntraht - Štutgart 0:3