OFK Beograd pobedio sa desetoricom, Radu bod u Ivanjici

BEOGRAD, 26. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri OFK Beograda pobedili su na Karaburmi ekipu Smedereva sa 1:0 u utakmici šestog kola Jelen Super lige i izbili na drugo mesto na tabeli.

"Romantičari" su do bodova došli iako su od 61. minuta igrali bez isključenog Darka Jovandića. Jedini pogodak na utakmici postigao je Aleksandar Marković u 75. minutu.

OFK Begrada sada ima 13 bodova, koliko i Crvena zvezda, koja ima bolju gol-razliku i sutra gostuje u Novom Sadu protiv Vojvodine.

Subotički Spartak je pobedio domaći Čukarički sa 3:0 i beogradski tim ostao je na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim bodom.

Dvostruki strelac za Spartak bio je Vojo Ubiparip u 43. i 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Predrag Mijić u 90. minutu sa penala.

Do pobede u gostima došao je i kruševački Napredak koji je u Čačku savladao ekipu Borca sa 1:0. Strelac pobedonosnog pogotka za Kruševljane bio je Bratislav Punoševac u 80. minutu iz penala.

Ekipa Mladog Radnika u Požarevcu je bila bolja od Metalca iz Gornjeg Milanovca (1:0), a domaćin je od 26. minuta igrao bez isključenog Vladimira Jašića. Požarevljani su do pobede došli golom Živorada Đorđevića u 67. minutu iz penala.

Fudbaleri Javora nisu uspeli na svom terenu da savladaju beogradski Rad (2:2), iako su posle samo sedam minuta imali dva pogotka prednosti.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Miloš Trifunović u trećem i sedmom minutu. Rad je u 84. minutu smanjio zaostatak preko Vladimira Jovančića, a bod "građevinarima" doneo je Nemanja Andrić u 90. minutu.

U poslednjoj današnjoj utakmici od 19 sati Partizan igra na svom terenu protiv BSK-a iz Borče.

Rezultati i tabela utakmica šestog kola fudbalske Jelen Super lige Srbije.

Mladi radnik - Metalac 1:0