Sampdorija nanela prvi poraz Interu

BEOGRAD, 26. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Intera, aktuelni šampioni Italije, izgubili su u Đenovi od Sampdorije sa 0:1 i u šestom kolu Serije A pretrpeli prvi poraz ove sezone.

Inter je, takođe, izgubio i prvo mesto na tabeli, pošto ga je pretekla upravo Sampdorija, koja sada ima dva boda više. Priliku da Interu pobegne za čak tri boda sutra će imati i Juventus, koji će u Torinu dočekati Đenovu.

Pobednički gol za Sampdoriju postigao je u 72. minutu meča Đampaolo Pazini, kome je to bio treći pogodak od početka prvenstva.

Inter, sa druge strane, prvi put ove sezone nije uspeo da zatrese protivničku mrežu s obzirom da su obe ekipe teško dolazile do prilika.

Ranije to nije bio problem za Inter, koji samo u prvom kolu, u duelu sa Barijem 1:1, nije uspeo da postigne više od gola.

Poraz Intera iskoristila je i Fiorentina, koja je je na drugoj utakmici večeri u gostima pobedila Livorno sa 1:0 i sa 13 bodova se izjednačila sa milanskim timom, a barem do sutra i Juventusom.

Jedini pogodak na meču postigao je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić, koji je u 76. minutu bio precizan sa penala.

Ostali mečevi zakazani su za sutra kada će slavni, ali posrnuli Milan biti domaćin Bariju, a petoplasirana Đenova gost Udinezeu. Roma će putovati na megdan Kataniji, šestoplasirana Parma će ugostiti Kaljari, dok će Lacio u Rimu dočekati Palermo.

Đenova i Parma bi se eventualnim pobedama izjednačile sa Interom i Fiorentinom po broju osvojenih bodova.

Rezultati i tabela utakmica šestog kola italijanskog prvenstva.

Sampdorija - Inter 1:0
Livorno - Fiorentina 0:1