Zvezda pobedila Vojvodinu u Novom Sadu

BEOGRAD, 27. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Novom Sadu u derbiju šestog kola Super lige Srbije Vojvodinu sa 1:0 i tako vratili lidersku poziciju na tabeli.

Jedini gol na utakmici postigao je Slavko Perović u 67. minutu.

Zvezda se posle ove pobede vratila na prvo mesto superligaške tabele sa 16 bodova i ima dva više od aktuelnog šampiona Partizana. Vojvodina je ostala na četvrtom mestu sa 10 bodova.

Vojvodina je na početku meča bila bolja, a priliku da povede prospustila je u 15. minutu. Posle centaršuta Slavena Stjepanovića sa desne strane Dragan Mrđa nije dobro zahvatio loptu koja se ipak odbila do Marija Đurovskog, ali je on sa pet metara udarcem glavom bio neprecizan.

Nakon toga usledili su napadi Zvezde ali su Miroslav Vulićević i Janko Tumbasević pravovremeno intervenisali i sačuvali svoju mrežu. U 42. minutu posle kornera lopta je došla do Savija, koji je dodao do Perovića, ali je napadač beogradske ekipe šutirao pored gola.

U nastavku utakmice, u 58. minutu Mrđa je imao dobru priliku, šutirao sa 10-ak metara, ali je golman Šaša Stamenković lako odbranio taj udarac.

Zvezda je povela u 67. minutu posle kontranapada. Loptu je posle greške igrača Vojvodine Slobodana Medojevića osvojio Isah koji je dodao do Aleksandra Jevtića na levoj strani, a ovaj dobro pronašao Perovića, koji je sa pet metara savladao Aleksandra Kesića.

Šest minuta kasnije Mrđa je ponovo pokušao, ovaj put iz poluvoleja, ali je šutirao preko gola. Isti igrač je i pet minuta pre kraja utakmice posle kornera uputio udarac ka golu, ali je golman Zvezde lako intervenisao.

U sledećem, sedmom kolu Vojvodina će igrati u Beogradu protiv BSK-a, dok će Crvena zvezda igrati na svom terenu protiv OFK Beograda.