9. FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE

Status specijalne festivalske projekcije, ove godine će imati prikazivanje filma "Mamula" Milana Todorovića, a tom prilikom biće premijerno prikazan trejler za "Wrath of the Dead".

Počasni gost Festivala je poznati američki producent, režiser i scenarista Mik Geris, koji će u petak 17. oktobra (18č) u Domu omladine Beograda o svom filmskom radu razgovarati sa kritičarima Đorđem Bajićem i Zoranom Jankovićem. Nakon dodele nagrada "Koskar" i "Piramida", bogati filmski program će iste večeri zatvoriti projekcija Gerisovog kultnog ostvarenja "Sleepwalkers".

Prateći program Festivala činiće "Pro Make-Up Show Balkan", izložbe ilustracija Boba Živkovića i fantastičnih skulptura Nemanje Đurića, revija kostima Ljubice Dolašević, te performans "Villindar".

Cena dnevne ulaznice: 200 dinara.

Utorak, 14. oktobar

15.00 OFF PROGRAM – ISPOD CRTE
1. DRUGI DEO – Saša Matijević (2014, 83 min)
2. BOL – Matija Milutinović (2014, 19 min)
3. CRVENA PLIMA – Emil Destani i Marko Marković (2014, 28 min)
4. PREKID – Nikola Stojanović (2014, 8 min)
5. BEZIZLAZ – Jelena Pranić (2014, 8 min)
6. INSANITY, PERVERSIONS AND ALIENS – Boris Prole (2010, 8 min)
7. I VANSINNETS GAP – Zoran Stanković (2014, SWE, 7 min)

18.00 OFF PROGRAM – DOKUMENTARNA FANTASTIKA
1. RTANJ I TAKO DALJE – Tamara Pančić (2013, 22 min)

18.30 MEĐUNARODNI PROGRAM 1
1. ALEXIA – Andrés Borghi, (2013, ARG, 9 min)
2. TIMOTHY – Marc Martinez Jordan (2013, ESP, 10 min)
3. WITH TIME – Malak Quota (2014, UAE, 14 min)
4. SARCOPHAGA – Giuseppe Peronace, (2013, ITA, 23 min)
5. SUJETO DARWIN – Manuel Fernández (2013, ESP, 14 min)
6. PIT AND THE PENDULUM – Donatello della Pepa (2013, ITA, 11 min)
7. TERRA 2084 – Nuno Sá Pessoa (2014, POR, 10 min)

20.00 OFF PROGRAM
1. CHIMERES – Olivier Beguin (2014, SWI, 82 min)

21.30 VARAŽDIN TRASH FILM FESTIVAL PREDSTAVLjA
1. MEIN KAMP – Tihomir Galevski (2014, HRV, 31 min)

22.10 TAKMIČARSKI PROGRAM “PIRAMIDA” 1: slovenska mitologija
1. BJESOMAROVA KĆI – Hrvoje Mužević (2012, HRV, 95 min)

Sreda, 15. oktobar

10.00 – PRO MAKE-UP SHOW BALKAN
Kryolan Pro Make-Up seminar
Početak: 10.00, Seminar: 11.00-15.00

19.00 OTVARANJE FESTIVALA I IZLOŽBI
IZLOŽBE: Ilustracije Boba Živkovića; Fantastične skulpture Nemanje Đurića; Kostimi Ljubice Dolašević (Pumpkin Workshop)

OTVARANJE FESTIVALA
19.00 Performans plesne grupe “Villindar” (10 minuta)
19.10 Najava programa: selektor, direktor programa, direktor festivala, reč gosta Mika Gerisa koji otvara festival

19.20 DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM 2
1. DUB PLAY – Nemanja Lazić (2013, 20 min)
2. TMINA – Luka Bursać (2014, 68 min)

21.00 SPECIJALNA PROJEKCIJA
1. MAMULA – Milan Todorović (2014, SRB, 77 min) sa premijerom trejlera WRATH OF THE DEAD (2 min)

23.00 MEĐUNARODNI PROGRAM 2
1. DIENTES DE OTRO – Manuel Ortega Lasaga (2013, ESP, 19 min)
2. MR DENTONN – Ivan Villamel Sanchez, (2014, ESP, 9 min)
3. BÍLIS NEGRA – Nuno Sá Pessoa (2013, POR, 18 min)
4. TIN & TINA – Rubin Stein (2013, ESP, 12 min)
5. TRAJECTOIRES – Philippe Massoni (2014, FRA, 13 min)
6. SIMILO – Zacarías & Macgregor (2014, ESP, 22 min)

Četvrtak, 16. oktobar

10.00 PRO MAKE-UP SHOW BALKAN
Takmičenje šminkera FASHION MAKE-UP ARTIST (tema: kraljica)

16.00 REGIONALNI TAKMIČARSKI PROGRAM
1. MALI DISKONTINUITET U VREMEPROSTORU – Goce Cvetanovski (2013, MAK, 14 min)
2. KRESNIK – David Sipoš (2014, SLO, 22 min)
3. ŠUPAKFEJS – Gašper Antauer (2014, SLO, 30 min)
4. MOGUĆA BUDUĆNOST, DIO 1 – Darko Dragić (2014, BiH, 7 min)

18.00 DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM 2
1. DIVNA BUDUĆNOST, LjUBAVI MOJA – Marko Žunić (2014, 33 min)
2. UKRONIJA – Marko Backović (2014, 29 min)
3. MRAK – Momir Milošević (2014, 25 min)
4. UNA No 2 – Stevan Aleksić (2014, 23 min)

20.00 DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM 3
1. NEKRŠTENI DANI – Emilija Gašić (2014, 16 min)
2. APATRIDIA – Višeslav Radenković (2014, 31 min)
3. NOĆNI ČUVARI – Marko Marinković (2014, 12 min)
4. SEDMA UMETNOST – Mihailo Cvetković (2014, 19 min)
5. PROCEP – Marija Rodić (2014, 7 min)
6. POSLEDNJA – Radomirka Siljanoski (2014, 14 min)

20.30 TRIBINA: SLOVENSKA MITOLOGIJA.
Moderator: Mladen Milosavljević
Učesnik: Nenad Gajić
Ulaz besplatan

21.30 TAKMIČARSKI PROGRAM “PIRAMIDA” 2: SLOVENSKA MITOLOGIJA
1. LESO SE VRAĆAO KUĆI – Uroš Petrović (2014, SRB, 4 min)
2. DESTRUKTIVNA MITSKA SILA KOJA PROGANjA SRBE – Siniša Cvetić (2014, SRB, 8 min)
3. CRNOBOG – Marko Trivunčević (2014, SRB, 5 min)
4. MOKOŠ – Jelena Ilić Todorović (2014, BiH, 11 min)
5. SVETOVI – Predrag Cokić (2014, SRB, 14 min)
6. ZABRAN – Milivoj Kostić (2014, SRB), 12 min

Petak, 17. oktobar

10.00 PRO MAKE-UP SHOW BALKAN
Takmičenje šminkera BODYART & SPECIJALNI EFEKTI (tema: zver)

16.00 MEĐUNARODNI PROGRAM 3
1. SINNSIDE – Miguel Ángel Font Bisier (2013, ESP, 13 min)
2. STEPMOTHER – Nick Fogg (2014, UK, 5 min)
3. EMPLOEE OF THE MONTH – Olivier Beguin (2012, SWI, 14 min)
4. TE ESCUCHO – Jorge Blas (2013, ESP, 9 min)
5. CARGOLS! – Geoffrey Cowper (2012, ESP, 17 min)
6. LOS EXILIADOS DE KRATOS – Pedro Jaén R. (2014, ESP 14 min)
7. REDEEM THE BEGINNING – Dennis Petersen (2014, SWE, 15 min)

18.00 – 20.00 SLEEPWALKER: Tribina sa Mikom Gerisom uz projekcije inserata

20.30 SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA
DODELA KOSKARA I PIRAMIDE NAJBOLJIM FILMOVIMA 9. FSFF-A

21.00 PROJEKCIJE POBEDNIČKIH FILMOVA
+ PROJEKCIJA FILMA SLEEPWALKERS U ČAST MIKA GERISA

Subota, 18. oktobar

TRG NIKOLE PAŠIĆA: TREĆA BEOGRADSKA ZOMBI ŠETNJA
Nastupaju: DreDDup, Goatmere and The Hellspades

DODELA NAGRADA NAJBOLJIM UČESNICIMA ZOMBI ŠETNJE

MUZEJ JUGOSLOVENSKE KINOTEKE
Sreda, 15. oktobar
17.00 OFF PROGRAM
1. MORNING STAR – Luca Boni, Marco Ristori (2014, ITA, 89 min)

Četvrtak, 16. oktobar
17.00 OFF PROGRAM
1. PERFIDIA – Lucia A. Rojas (2014, CHI, 72 min)

Petak, 17. oktobar
17.00 OFF PROGRAM
1. PHANTASMAGORIA - M. Abbate, D. Cristopharo, T, Martella (2014, ITA/FRA, 80 min)

www.fsffantastic.com
www.domomladine.org

Pogledajte još

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.