Inter osvojio bod u Kazanju, gol Stankovića

BEOGRAD, 29. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri milanskog Intera odigrali su nerešeno 1:1 sa ruskim Rubinom u Kazanju u drugom kolu Grupe F Lige šampiona, a pogodak za italijansku ekipu postigao je Dejan Stanković.

Domaći tim, debitant u Ligi šampiona, odlično je počeo utakmicu i u 11. minutu stigao do vodećeg gola posle solo-prodora Alehandra Domingeza.

Isti igrač je u 18. minutu sjajno proigrao Cezara Navasa, čiji šut glavom je završio iznad prečke.

Inter je u nastavku utakmice preuzeo inicijativu, koja se isplatila u 27. minutu, kada je Maikon centrirao sa desne strane, a Stanković glavom poslao loptu u mrežu.

Najbolju priliku do kraja poluvrema propustio je Inter u 29. minutu, kada je Mario Baloteli pogodio prečku.

U 60. minutu domaći igrači su tražili penal zbog navodnog faula nad Buharovom, a samo minut kasnije Baloteli je dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje.

Ekipa Rubina do kraja utakmice imala je nekoliko veoma izglednih šansi za drugi gol, a najbolja je bila ona u 81. minutu kada je Sergej Semak pogodio stativu sa samo pet metara.