Jovetić sa dva gola doneo Fiorentini pobedu nad Liverpulom

BEOGRAD, 29. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Fiorentine, golovima crnogorskog reprezentativca Stevana Jovetića, savladali su na svom terenu Liverpul sa 2:0 u drugom kolu Grupe E Lige šampiona, dok je Lion bio ubedljiv protiv Debrecina (4:0).

Nakon ubedljive pobeda nad Hal sitijem (6:1) u engleskom prvenstvu, očekivalo se da će Liverpul pružiti dobru igru i u Firenci, ali to se nije dogodilo.

Fiorentina je večerašnjom pobedom očuvala tradiciju po kojoj do sada nije izgubila od engleskih timova na stadionu Artemio Franki.

"Ljubičasti" su do prvog gola došli u 28. minutu, kada je bivši igrač Partizana Stevan Jovetić izbegao ofsajd zamku gostiju i savladao Pepea Rejnu.

Isti igrač je u 37. minutu postigao drugi pogodak za domaće, posle dobre akcije Marka Markionija i Huana Vargasa.

U drugom meču ove grupe Lion je protiv Debrecina u Budimpešti pobedu osigurao već u prvom poluvremenu, kada je stekao tri gola prednosti.

Francuska ekipa povela je u trećem minutu golom Kima Kalstroma, a deset minuta kasnije prednost je duplirao Miralem Pjanić.

Sidni Govu je pogotkom u 24. minutu najavio ubedljivu pobedu, koju je u 51. minutu potvrdio Bafetimbi Gomis.