Srbija posle poraza od Nemačke ostala bez polufinala EP

BEOGRAD, 30. septembra 2009. (Beta) - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u Katovicama od Nemačke sa 3:2 (25:9, 23:25, 25:27, 25:17, 15:8) u drugom kolu druge faze Grupe F, čime je izgubila šanse za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Izabranicama Zorana Terzića to je drugi poraz na turniru, uz dve pobede, dok je Nemačka zabeležila treći trijumf.

Srbija sutra od 15 sati u trećem kolu četvrtfinalne faze takmičenja igraju protiv Italije, koja je zabeležila četiri pobede. Nemice se sastaju sa Azerbejdžanom, a Turska igra sa Češkom.

U prvom setu reprezentacija Srbije apsolutno su domnirale Nemice.

Nemačka je povela sa 6:0, na prvih tehnički tajm-aut otišla je sa
vođstvom od 8:1 i do kraja ovog dele meča preostalo joj je da samo
rutinski sačuva stečenu razliku.

Selekcija Nemačke bila je bolja i na početku drugog dela utakmice, kada je povela sa 11:6. Tada su se "probudile" odbojkašice Srbije i veoma brzo došle do izjednačenja 12:12.

Set je odlučen u zanimljivoj završnici, u kojoj su izabranice Zorana Terzića, kod rezultata 23:23 osvojile dva uzastopna poena i najavile bolju igru.

Početak trećeg seta to je i potvrdio, a Srbija je kvalitetnom igrom stekla dva poena viška (10:8). Usledio je odgovor Nemica, koje su napravile seriju 11:3 i preokrenule na 13:19.

Ipak, odbojkašice Srbije nisu se predavale u tim trenucima i kod rezultata 22:24 spasile su dve set-lopte. Završnica seta pripala je srpskim igračicama koje su imale veću koncentraciju bile smirenije za trijumf od 27:25.

Selekcija Srbije dobro se držala i u prvom delu četvrtog seta do rezultata 9:9. Tada su Nemice "vezale" četiri poena, a Srpkinje odmah uzvratile za 13:13.

Od tog trenutka na terenu je ponovo bio samo jedan tim, Nemačka, koji je napravio seriju od 9:0 (za 21:13) i tako, praktično, rešio četvrti set.

Očigledan psihološki pad odbojkašica Srbije, Nemice su iskoristile i na početku odlučujućeg seta došle do vođstva od 4:1. Srbija je nekoliko minuta kasnije uspela da se približi na 4:6 i 6:8, ali je to bilo sve što je uspela da učini.

Srbija: Nikolić 12, Brakočević 5, Đerisilo 7, Krsmanović 5, Majstorović 1, Molnar 16, Antonijević 4, Vesović, Ognjenović 4, Veljković 12, Rašić 12. Treneri: Zoran Terzić i Branko Kovačević.

Nemačka: Vajs 2, Čerlih, Tomsen, Radcuvajt, Bajer 16, Mates, First 15, Melers, Petruš 1, Brinker 15, Kozuh 26, Suške 9. Treneri: Đovani Gideti i Feliks Kozlovski.