Preokret Mančestera za pobedu nad Volfsburgom

BEOGRAD, 30. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu nemački Volfsburg sa 2:1 u utakmici drugog kola Grupe B Lige šampiona.

Prvak Engleske dobro je igrao u prvom poluvremenu i stvorio je nekoliko dobrih prilika. Mančesteru je u 28. minutu poništen i gol zbog ofsajda u kojem se našao Dimitar Berbatov.

Iako su domaći fudbaleri imali inicijativu, do gola je prva došla gostujuća ekipa.

Igrao se 55. minut, kada je Edin Džeko iskoristio dobar centaršut Hasebea i glavom savladao golmana Tomasa Kuščaka.

Radost gostujućih navijača trajala je samo četiri minuta, nakon čega je Rajan Gigs dobro izveo slobodan udarac i pogodio desni ugao mreže Volfsburga.

Do potpunog rezultatskog preokreta Mančester junajted je došao u 79. minutu, kada se posle dobre akcije Berbatova i Gigsa najbolje snašao Majkl Kerik i matirao golmana gostiju.