Cirih iznenadio Milan, Real siguran u Madridu

BEOGRAD, 30. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Ciriha napravili su veliko iznenađenje u Milanu gde su u meču drugog kola Grupe C Lige šampiona savladali istoimeni domaći tim sa 1:0, dok je Real u Madridu pobedio Olimpik iz Marseja sa 3:0.

Jedini pogodak na utakmici na stadionu Đuzepe Meaca postigao je Hanu Tihinen u desetom minutu, kada je bio najsnalažljiviji posle kornera.

Iako su navijači očekivali da Milan posle primljenog gola krene mnogo ofanzivnije, to se nije desilo.

Naprotiv, Cirih je do kraja poluvremena preko Dušana Đurića propustio još dve prilike za povećanje vođstva.

U drugom poluvremenu Milan je igrao za nijansu agresivnije, ali je veteran Filipo Inzagi prokockao tri odlične prilike za izjednačenje.

Real je u Madridu protiv Olimpika do pobede došao golovima tek u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo golom Kristijana Ronalda u 58. minutu, a u 60. minutu gosti su ostali bez isključenog Dijavare, koji je napravio penal.

Siguran sa "bele tačke" bio je Kaka, a konačan rezultat, svojim drugim pogotkom na meču, postavio je Ronaldo u 64. minutu.