Arsenal preokretom do ubedljive pobede nad Blekburnom

BEOGRAD, 4. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Arsenala pobedili su u Londonu ekipu Blekburna sa 6:2 u utakmici osmog kola engleskog prvenstva, iako su dva puta imali gol zaostatka.

Gosti su do vođstva došli već u prvom minutu pogotkom Stefana Nzonzija, a izjednačio je Tomas Vermalen u 17. minutu.

Novi pogodak za ekipu Blekburna postigao je Dejvid Dan u 31. minutu, ali je radost gostiju trajala samo dva minuta, a onda je izjednačio Robin van Persi.

Do potpunog rezultatskog preokreta fudbaleri Arsenala došli su u 37. minutu, kada je precizan bio Andrej Aršavin.

Strelac četvrtog gola za "tobdžije" bio je Sesk Fabregas u 57. minutu, u strelce se upisao i Teo Volkot u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Niklas Bendtner minut pre kraja meča.

U derbiju osmog kola od 17 sati u Londonu igraju domaći Čelsi i Liverpul.