Partizanu derbi protiv Vojvodine

BEOGRAD, 16. oktobra 2009. - Odbojkaši Partizana savladali su ekipi Vojvodine rezultatom 3:2 (24:26, 25:22, 23:25, 25:22, 16:14) u utakmici 2. kola Viner štediše lige.

U derbi meču drugog kola, posle velike borbe i više od dva sata igre, Partizan je slavio protiv NIS Vojvodine. Meč je opravdao očekivanja, a na kraju se se radovali "crno-beli", iako je vrlo lako ishod ovog duela mogao da bude sasvim drugačiji. Novosađani su ipak mnogo više grešili i to ih je koštalo trijumfa, dok je Partizan izdržao pritisak u četvrtom setu, kad su gosti mogli i do celog plena.

Partizan – NIS Vojvodina 3:2 (24:26, 25:22, 23:25, 25:22, 16:14)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 700. Sudije: Goran Gradinski (Beograd) i Anđelko Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 124 minuta.

Partizan: Minić 6, Kisić 2, F. Samardžić, Steljić 21, M. Samardžić, Đorđević 18, Turanjanin 4, Bulatović, Atanasijević 22, Ilić (libero), Mitrović, Žarković. Trener: Milan Žarković.

NIS Vojvodina: Škundrić (libero), Veselinović 1, Basta, Petrović 10, Mirosavljević 4, Vemić 15, Ivović 19, Radić 1, Škrbić, Čurović 21, Čubrilo 7, Jovović. Trener: Nikola Salatić.

U ostalim mečevima drugog kola, Radnički Kragujevac u petak na svom terenu igra protiv Smedereva, dok u subotu Spartak dočekuje Ribnicu, a Crvena zvezda gostuje u Požarevcu protiv Mladog radnika.