Bez pobednika u Rimu, Bojinov za pobedu Parme

BEOGRAD, 18. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Sampdorije igrali su u Rimu nerešeno sa Lacijom 1:1 i propustili priliku da se eventualnom pobedom u meču osmog kola Serije A izjednače sa liderom italijanskog prvenstva Interom.

Sampdorija je preko Đampaola Pazinija prva i stigla do gola, ali je Brazilac Matuzelem doneo izjednačenje Laciju.

Situacija se potom dodatno iskomplikovala po Sampdoriju, pošto je Marko Padalino isključen u 55. minutu. Brojčanu prednost, međutim, Lacio je izgubio u 73. minutu kada je crveni karton dobio Roberto Baronio.

Sampdorija sada ima 17 bodova, dva manje od Intera, koji je sinoć u gostima deklasirao Đenovu sa 5:0 uz gol srpskog reprezentativca Dejana Stankovića.

Treće mesto sa po 15 bodova dele Juventus i Fiorentina, koji su sinoć podelili plen odigravši u međusobnom susretu 1:1.

Parma se zadržala na petom mestu, pošto je golom Valerija Bojinova danas na svom terenu pobedila Sijenu sa 1:0. Šesta je Đenova, a sedmi Palermo, koji je osvojio tri boda na gostovanju poslednjeplasiranom Livornu 2:1.

Istim rezultatom je i Napoli savladao Bolonju, Katanija pobedila Kjevo, dok je Bari osvojio tri boda na gostovanju Kjevu.

Najviše golova danas je bilo na susretu domaćeg Udinezea i Atalante, gde su gosti slavili sa 3:1.

Katanija - Kaljari 2:1 (1:1)