Partizan ubedljiv protiv Jagodine

BEOGRAD, 18. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana ubedljivo su u Beogradu pobedili Jagodinu sa 3:0 u osmom kolu Jelen Super lige Srbije i smanjili zaostatak za vodećom Crvenom zvezdom na četiri boda.

Golove za Partizan postigli su Mladen Krstajić u petom, Lamin Dijara u 43. i Adem Ljajić u 45. minutu.

Čukarički je ranije danas u malom gradskom derbiju u Beogradu savladao Rad sa 2:1 i ostvario prvu pobedu u sezoni, dok je tri boda osvojio i Hajduk, koji je u Kuli bio bolji od kruševačkog Napretka 3:1.

Najzanimljivije je, ipak, bilo na utakmici Partizana i Jagodine na kojoj su crno-beli zasluženo stigli do pobede.

Mrežu Jagodine načeo je Krstajić, koji je iskoristio dobar korner Rajka Brežančića i glavom pogodio mrežu gostiju.

Drugi gol postigao je Dijara, koji je posle kontranapada i progiravanja Klea izbegao ofsajd zamku protivnika, predriblao golmana i dvojicu igrača Jagodine i sa nekoliko metara povisio na 2:0.

Partizan je i treći gol postigao posle kontranapada, koji je u 45. minutu povukao Ljajić i dugom loptom na levom krilu pronašao Dijaru. Senegalac je loptu vratio Ljajiću na 10 metara od gola Jagodine, a mladi reprezentativac Srbije je rutinski sproveo u mrežu.

Crno-beli su i u drugom poluvremenu imali inicijativu i nekoliko prilika za gol, koje nisu realizovani. Najbolje šanse propustili su Kleo u 55, Dijara u 58. minutu i Almani Moreira, koji je u 87. pogodio stativu.

Utakmicu je obeležilo i nepristojno ponašanje navijača Partizana, koji su vređali ministarku sporta Srbije Snežanu Samardžić Marković i predsednika države Borisa Tadića.

Predsedniku su, između ostalog, pevali "Tadiću živeli" misleći na prijavu koju je policija podnela protiv njega zbog zdravice, odnosno konzumiranja alkohola na stadionu Crvene zvezde povodom plasmana fudbalske reprezentacije Srbije na Svetsko prvenstvo.

Povod za vređanje, međutim, kako se ocenjuje, bio je predlog republičkog javnog tužioca Slobodana Radovanovića za zabranu 14 ekstremnih navijačkih grupa. Među tim grupama je i nekoliko Partizanovih. Na stadionu su bila vidljiva obeležja dve navijačke grupe koje bi prema mišljenju Radovanovića trebalo da budu zabranjene - Alkatraza i Šedouza (Shadows).

Hajduk - Napredak 3:1 (2:1)