Samo bod za Mančester Siti, pobeda Blekburna

BEOGRAD, 18. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Blekburna pobedili su Barnli sa 3:2, dok su Vigan i Mančester Siti na drugoj utakmici devetog kola engleske Premijer lige igrali nerešeno 1:1.

Blekburn je do pobede nad Barnlijem došao iako je gostujući tim preko Robija Blejka prvi stigao do gola. Domaći su, ipak, do kraja poluvremena postigli tri gola, a strelci su bili Dejvid Dan, Franko Di Santo i Paskal Čimbonda.

Drugi gol za Barnli bio je delo Krisa Iglsa, ali su tri boda pripala Blekburnu.

Pobednika nije bilo na drugom susretu večeri na kome je Mančester Siti, jedan od najbogatijih klubova sveta, morao da se zadovolji bodom.

Vigan je mogao i do pobede pošto je zahvaljujući Čarlsu N'Zogbiji poveo sa 1:0. Izjednačenje "građanima", ipak, doneo je bugarski napadač Martin Petrov.

Siti je mogao da ostane i bez boda, ali je uspeo da sačuva rezultat, iako je od 65. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je isključen Pablo Havijer Zabaleta.

Siti je tako ostao na petom mestu na tabeli Premijer lige sa 17 bodova, pet manje od vodećeg Mančester junajteda, koji je juče pobedio Bolton sa 2:1.

Aston Vila - Čelsi 2:1 (1:1)