Milan preokretom došao do pobede nad Romom

BEOGRAD, 18. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu ekipu Rome sa 2:1 u poslednjoj utakmici osmog kola italijanskog fudbalskog prvenstva, iako su već posle trećeg minuta imali gol zaostatka.

Gosti iz Rima poveli su golom Žeremija Meneza, koji je iskoristio grešku odbrambenog igrača Milana Tijaga i lako poslao loptu iza leđa golmana Dide.

Priliku za novi gol Roma je imala u 22. minutu, ali je tada Dida odbranio šut Mirka Vučinića.

Ekipa Milana je u 41. minutu mogla da postigne izjednačujući gol, ali ju je u tome sprečio golman Rome Kristijano Doni, koji je odličnom intervencijom izbio loptu u korner posle šuta Klarensa Sedorfa.

Milan je u drugom poluvremenu zaigrao ofanzivnije i takav pristup mu se isplatio u 56. minutu, kada je Nikolas Burdiso u svom šesnaestercu napravio prekršaj nad Alesandrom Nestom, a glavni arbitar dosudio penal.

Siguran izvođač udarca sa 11 metara bio je Brazilac Ronaldinjo.

Do potpunog preokrata domaća ekipa došla je u 67. minutu, kada je Ronaldinjo proigrao zemljaka Pata, a ovaj prošao Jona Arnea Rise i savladao golmana Donija.

Ekipa Milana od 81. minuta je igrala sa desetoricom fudbalera, pošto je crveni karton zbog koškanja sa Burdisom zaradio Masimo Ambrozini, ali Roma do kraja meča nije iskoristila brojčanu prednost.

Katanija - Kaljari 2:1 (1:1)