Arsenalu bod, Olimpijakos do pobede u 93. minutu

BEOGRAD, 20. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri AZ Alkmara sprečili su ekipu Arsenala da u trećem kolu Grupe H Lige šampiona ostvare i treću pobedu ove sezone, pošto su se golom u sudijskoj nadoknadi izborili za nerešen rezultat 1:1.

Arsenal, koji je slavio posle dve prve utakmice Lige šampiona, dobro je počeo i duel sa Alkmarom i u 36. minutu poveo posle dobre akcije Andreja Aršavina i Robina van Persija i rutinskog šuta strelca Seska Fabregasa.

AZ je, ipak, do boda stigao u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Mendes da Silva zahvatio dobar volej i svom timu doneo izjednačenje.

Arsenal je ostao na čelu tabele Grupe F, ali sada samo sa bodom više od Olimpijakosa, koji je u Atini uspeo da preokrene rezultat i pobedi Standard iz Liježa sa 2:1.

Standard je poveo u 37. minutu kada je Igor de Kamagro iskoristio dobar pas srpskog reprezentativca Milana Jovanovića.

Olimpijakos je izjednačio u 43. minuut, kada je Lučano Galeti centrirao iz slobodnog udarca, a Kostar Mitroglu glavom pogodio sa 10 metara.

Potpuni preokret Olimpijakosu doneo je pogodak Jeroklisa Stoltidisa u trećem minutu sudijske nadoknade kada je rezervni igrač grčke ekipe centaršut Sinana Bolata glavom pretvorio u pobednički gol.

Olimpijakos sada ima šest bodova i lepu prednost nad ostalim rivalima za drugo mesto na tabeli. AZ ima dva boda, a Standard samo jedan.