Lion pobedio na Enfildu, Fiorentina savladala Debrecin

BEOGRAD, 20. oktobra 2009. - Fudbaleri Liona pobedili su u gostima ekipu Liverpula sa 2:1 u utakmici trećeg kola Grupe E Lige šampiona, dok je Fiorentina kao gost savladala Debrecin sa 4:1.

Liverpul je na Enfildu doživeo poraz od Liona u zaustavnom vremenu golom Sezara Delgada za konačnih 1:2. Francuska ekipa je i pored minusa iz prvog poluvremena u nastavku igre uspela da izjednači preko Gonalonsa u 72. minutu, a za veliko slavlje na Enfildu pobrinuo se Delgado u 93. minutu igre.  Za Liverpul zbog povrede nije igrao Tores, a već posle dvadesetak minuta igru je napustio i Džerard koji se nije oporavio od povrede

Lion je došao do treće pobede, dok je Liverpul zabeležio drugi poraz za redom.

Fudbaleri Fiorentine su slavili u Mađarskoj protiv Debrecina sa 3:4, sa dva gola Mutua, koji je odigrao najbolji meč od početka sezone.
Iako su domaći rano poveli golom Cvitkovića u 2. minutu, gosti su uspeli u prvom poluvremenu da postignu četiri gola i tako reše pitanje pobednika. Domaćin je u drugom poluvremenu pritisao goste iz Italije, ali nikako nije uspevao da dođe do četvrtog gola.