Prva pobeda Juventusa, Bordo bolji od Bajerna

BEOGRAD, 21. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Juventusa pobedili su Makabi iz Haife sa 1:0 i tako ostvarili prvu ovosezonsku pobedu u Ligi šampiona, dok je u drugom meču Grupe A Bordo na svom terenu pobedio Bajern iz Minhena sa 2:1.

Do prve pobede u Grupi A Juventus je došao golom Đorđa Kijelinija u 47. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Dijego.

To je veoma važna pobeda za izabranike Čira Ferare, pošto su pre ove utakmice "crno-beli" osvojili samo dva boda u Grupi A, a sa ovim trijumfom ostaju u konkurenciji za plasman u drugu fazu takmičenja.

Juventus sada posle tri kola ima pet bodova, dok je izraelska ekipa ostala na poslednjem mestu bez osvojenog boda.

Fudbaleri Bordoa pobedili su Bajern iz Minhena sa 2:1 i tako izbili na prvo mesto u grupi sa sedam bodova. Pre ovog meča obe ekipe su imale po četiri boda.

Gosti iz Minhena poveli su već u 6. minutu autogolom Mikaela Sijanija. Fudbaler Bordoa želeo je da izbaci loptu posle kornera koji je izveo Holger Batstuber, ali je, međutim, savladao svog golmana Sedrika Karasa.

Sijani se za tu grešku iskupio u 27. minutu, kada je izjednačio na 1:1. On je ponovo postigao gol posle kornera, ali ovoga puta savladao je Bajernovog golmana Hansa Jerga Buta. Pobedu francuskoj ekipi doneo je Mark Plani u 40. minutu.

Bajern, koji je igrao bez povređenih Franka Riberija, Ivice Olića i Arjena Robena, sada je na trećem mestu sa četiri osvojena boda.